Projektowanie mebli na wymiar

meble na wymiar

Nie w każdym mieszkaniu można sobie pozwolić na zakup klasycznych mebli ze sklepu meblowego. Dużo trudności w urządzaniu wnętrz nastręczają na przykład poddasza. Te jednak projektując meble na wymiar można urządzić ładnie i funkcjonalnie. Poddasza są fantastycznymi miejscami, jeśli tylko mamy pomysł na aranżację ich wnętrza. Doskonale sprawdzą się jako sypialnie lub pokoje dzienne. Należy jednak brać pod uwagę, że w ich umeblowaniu może być konieczne zaprojektowanie mebli na wymiar. Zwykle nie dotyczy to łóżek lub sof. Warto jednak tak zaprojektować poddasze, by stało się naprawdę funkcjonalne. Ze wszystkimi półkami, szafkami i szafami na ubrania. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Wystarczy tylko dobry projektant wnętrz i staranne zaaranżowanie ich ustawienia w pokoju.

Nietypowe wymiary szafek

Skośne ściany na poddaszach wymagają nietypowych wymiarów szafek lub biurek. W zależności od tego, na jakiej wysokości zaczyna się skos, taka może być maksymalna wysokość komody lub szafki nocnej. Pod skośną ścianą można też umieścić całkiem ciekawą szafę na ubrania. Będzie ona miała kształt ściętego prostopadłościanu z frontem stojącym prostopadle do podłogi. Jej wnętrze również można ciekawie zaaranżować. Wewnątrz wystarczy zamontować rurę na wieszaki obniżającą się ku tyłowi ze specjalnymi blokadami. Dzięki nim wieszaki nie będą zsuwać się do tyłu, a ubrania będą wisiały równomiernie. Wykonaniem takich mebli na zamówienie zajmują się wyspecjalizowane firmy meblowe. Dlatego warto zwrócić się w tej kwestii do prawdziwych wyjadaczy na rynku meblowym np. projektantów wnętrz. Ich doświadczenie pomoże znaleźć firmę która stworzy mebel nietypowy o idealnych wymiarach.

Polecamy: Jak zorganizować przeprowadzkę z małym dzieckiem?

Nietypowe kuchnie i łazienki

W niektórych kuchniach lub łazienkach zachodzi konieczność montowania specjalnych blatów. Chodzi tu głównie o blaty pod umywalkę lub zlew. Często meble na wymiar są jedynym rozwiązaniem, by pomieścić duży dwukomorowy zlew. Bywają też łazienki z nietypowymi umywalkami. Dobrze byłoby, by blaty pasowały do nich wymiarem. Do tego przydatne są również dopasowane głębokością i rozmiarami szafki kuchenne lub łazienkowe. Bardzo trudno jest dopasować meble łazienkowe lub kuchenne do pomieszczeń o nietypowych rozmiarach. Trudne są zarówno nieustawne wnętrza, jak i nietypowe krzywizny ścian. Gdy dojdą do tego fantazje klientów – meble na wymiar stają się koniecznością.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top