Jak możesz zaangażować rodzinę i przyjaciół do przeprowadzki?

przeprowadzka

Przeprowadzka to spore wydarzenie w życiu każdej rodziny. Im liczniejsza rodzina tym lepiej, gdyż członkowie rodziny mogą pomóc podczas organizacji przeprowadzki. Każda pomoc się liczy i każde ręce do pracy są na wagę złota. W zależności od umiejętności, chęci i możliwości czasowych można wspomóc się najbliższymi przy pakowaniu, przenoszeniu rzeczy lub demontowaniu elementów wyposażenia.

Sprawne pakowanie

Nie trzeba wyjątkowej pomocy ze strony rodziny, by usprawnić przeprowadzkę. Wystarczy, że każdy z domowników spakuje solidnie własne rzeczy, zawartość swojego pokoju, a jest to już duża pomoc. Najwięcej czasu zabiera pakowanie drobiazgów, które wymagają ostrożności i uwagi, specjalnego opakowania. Pod tym kątem najtrudniejsza do spakowania jest zawartość kuchni. W której musimy zabezpieczyć szklane elementy i nieforemne garnki, patelnie, ale też szereg akcesoriów. Ponadto pomieszczenie kuchenne to również sprzęt AGD wymagający demontażu. Z racji czasochłonności i ilości pracy do pakowania i przeprowadzki kuchni warto zaangażować wszystkich domowników. Dzieląc im obowiązki według ustalonej listy prac do wykonania w określonym czasie.

Nawet dzieci można zaangażować w przeprowadzkę. Pakując swoje zabawki poczują się potrzebne, a ponadto dołożą swoją cegiełkę do całości trudu przeprowadzki. Dzięki czemu będą mieć wspomnienia związane ze zmianą miejsca zamieszkania i wydarzenie to zapadnie im w pamięć. Rodzina to jednak nie tylko domownicy, ale i bliscy jak teściowie, kuzyni, bracia. Którzy mogą nas wesprzeć w samym punkcie kulminacyjnym przeprowadzki czyli załadunku i rozładunku. Jeżeli w domu mamy małe dzieci, osoby starsze, chore lub sami jesteśmy nie najzdrowsi i nie w pełni sił warto poprosić rodzinę o pomoc. Nie tylko w przewozie rzeczy, ale i samym ich przygotowaniu do przeprowadzki.

Angaż znajomych i przyjaciół

Trudno jest prosić o pomoc koleżanki, by pomogły nam w typowo męskich pracach przeprowadzkowych. Jednak nie zawsze pomoc w przy przeprowadzce wiąże się z przenoszeniem ciężkich mebli. Dostarczenie kartonów do pakowania, czy materiałów pakowych to również doskonała pomoc w jaką warto zaangażować jak najszersze grono znajomych. Samo polecenie firmy która zorganizuje przeprowadzkę, doradzenie w zakresie transportu, czy aranżacji w nowym miejscu to świetna pomoc przyjaciół, na jaką zwykle możemy liczyć. Poszukiwania firm zajmujących się przeprowadzką są dość istotne, w czym mogą pomóc znajomi swoją opinią, wiedzą, kontaktem czy szacunkiem kosztów.

Polecamy: Jak zorganizować przeprowadzkę z małym dzieckiem?

Rodzina zawsze pomoże

W zależności od tego jakiej pomocy oczekujemy i potrzebujemy, może mieć ona różną formę. Czasem wystarczy pomoc w planowaniu i organizacji. Czasem w transporcie, sile mięśni męskich, a czasem wielką pomocą rodziny jest przypilnowanie dzieci, czy czworonogów na czas przeprowadzki. Częstą formą pomocy jest pomoc w rozkręcaniu i skręcaniu mebli, użyczając narzędzi, jak i rąk do pracy. Dzięki czemu wszystko idzie szybciej i sprawniej.

Nie można zapominać o wsparciu psychicznym. Nie zawsze przeprowadzka budzi pozytywne emocje, to również lęk, niepewność. Czasem fatalny scenariusz, zwłaszcza gdy przeprowadzamy się z przymusu, w gorszą lokalizację i warunki. W takich sytuacjach nawet odwiedziny rodziny są istotne, dla komfortu psychicznego.

Jak zorganizować przeprowadzkę z firmą?

Jeśli jednak zdecydujesz, że nie chcesz korzystać z pomocy rodziny. Aby zorganizować przenosiny szybko, sprawnie i bez strat, warto skorzystać z profesjonalnej firmy, która pomoże w pakowaniu, wynoszeniu rzeczy oraz transporcie dobytku. Takie usługi świadczy firma z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży, tutaj: https://gamma-przeprowadzka.pl/przeprowadzki-zywiec znajdziesz opis oferty firmy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top