Jak zorganizować przeprowadzkę bez wysiłku

Podczas przeprowadzki najwięcej kłopotów miewamy z meblami. O ile jesteśmy w stanie bez problemu zapakować swoje rzeczy osobiste do pudeł i worków, umieścić w aucie osobowym po złożeniu tylnych siedzeń i przewieźć na miejsce docelowe, o tyle z transport mebli na pewno taki łatwy już nie będzie. W jaki sposób poradzić sobie z transportem mebli podczas przeprowadzki?

Transport mebli – w częściach czy w całości?

Jeśli mamy do dyspozycji większe auto osobowe, możemy spróbować przewieźć w nim niektóre meble. Oczywiście dotyczy to na przykład niewielkich regałów łazienkowych, czy też meblościanek, które można bez wysiłku podzielić na drobniejsze segmenty. Wiele mebli ma taką budowę, że są skręcane za pomocą kilku śrubek. Taką budowę mają przeważnie nowoczesne, proste meble – niewielkie regały, biurka, stoliki. W przypadku dużych szaf, komód czy kanap sprawa będzie o wiele trudniejsza. Często niemożliwe jest w ogóle ich rozdzielenie na jakiekolwiek części, przez co zmuszeni jesteśmy wynosić je w całości. W tym celu należy dokładnie zabezpieczyć meble. Usunąć z ich wnętrza wszystko, co może utrudniać wynoszenie, a także zabezpieczyć przed samoistnym otwieraniem się podczas przenoszenia. W takiej postaci można wynieść nawet duże szafy przy pomocy dwóch silnych mężczyzn.

Skorzystaj z profesjonalnej pomocy podczas przeprowadzki

Firmy oferujące transport i przeprowadzki mają w ofercie nie tylko podstawienie odpowiedniego samochodu, w którym zmieścimy swoje meble i resztę dobytku. Oferują również usługi kierowcy oraz tragarzy, którzy są nieocenieni przy dźwiganiu ciężkich mebli. Zawsze, jeśli zastanawiasz się czy dasz radę przenieść swoje meble i dobytek z jednego miejsca w drugie, nawet nie trać czasu na planowanie tej czynności. Po prostu skorzystaj z usług wykwalifikowanych pracowników. Ułatw im jedynie zadanie i opróżnij oraz zabezpiecz wszelkie szafy. Na przykład przez owinięcie ich specjalna folią, aby nie otwierały się podczas noszenia. Resztę pracownicy firmy transportowej wykonają za ciebie.

Polecamy: Przeprowadzki Rybnik

Dookoła jest tyle firm wyspecjalizowanych w określonych usługach, że nie ma potrzeby męczyć się z czymkolwiek samemu. Choć wiele rzeczy przy przeprowadzce jesteśmy w stanie zrobić własnymi siłami, to po prostu dużo sprawniej idzie np. transport mebli, gdy zrobią to pracownicy firmy, która na co dzień zajmuje się takimi zleceniami. Koszt takiej usługi to zwykle powyżej 100 złotych, w zależności od tego jak dużo rzeczy transportujemy i na jaką odległość. Za kilkaset złotych w ciągu kilku godzin możemy mieć przeprowadzkę z głowy bez jakiegokolwiek wysiłku z własnej strony.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top