Jak przeprowadzić Seniora?

przeprowadzka seniora

Zdarza się, że i na stare lata trzeba się przeprowadzić. Niestety starsze osoby źle znoszą zmianę miejsca zamieszkania, łatwo się zapominają, jak również trudno im wykonać szereg prac fizycznych. Ponadto seniorzy znani są z tendencji do chomikowania drobiazgów. Będąc osobą starszą o wiele trudniej jest zaplanować przeprowadzkę. A co więcej samodzielnie poradzić sobie z pakowaniem i zabezpieczaniem wyposażenia domu na czas transportu. Na szczęście, bardzo często seniorzy mogą liczyć na znajomych, pomoc rodziny, ew. pomoc wyspecjalizowanych firm świadczących kompleksowe usługi przeprowadzkowe.

Przeprowadzka seniora to dla niego wielkie przeżycie

Starsze osoby są bardzo uporządkowane, nie lubią niepewności. Dlatego dobrze jest przedstawić im plan przeprowadzki w szczegółach, by wiedziały czego się mają spodziewać. Przeprowadzka seniora to dla niego zawsze duże przeżycie, o którym dobrze jest porozmawiać, przygotować się do tej chwili. Pomoc seniorom w przeprowadzce jest niezbędna, nawet jeśli staruszkowie są zdrowi i prowadzą aktywny tryb życia. Przecież przeprowadzka potrafi zmęczyć psychicznie i fizycznie nawet osoby młode. Dlatego dobrze jest stopniowo przygotować się do finalnej przeprowadzki Rybnik poprzez rozmowy, planowanie, uzgadnianie szczegółów. Nie ma znaczenia czy chodzi o przeprowadzkę do mieszkania wnuków, dzieci, czy przeciwnie. Czy też o przeprowadzkę do domu opieki. W zależności od okoliczności warto namówić seniora do zminimalizowania ilości posiadanych rzeczy.

Przeprowadzka od początku do końca

Korzystając z pomocy firmy przeprowadzkowej warto jest zamówić usługę kompleksową. Obejmującą zarówno pomoc w pakowaniu, zniesieniu, załadunku jak i rozładunku i rozpakowaniu w nowym miejscu. O ile rzeczy osobiste poradzi spakować sobie samodzielnie i senior to już z demontażem mebli, oświetlenia czy sprzętów AGD może być spory kłopot. Pomoc fachowców przyda się by oszczędzić przede wszystkim czas ale również i zasoby energii. Niezbędne jest jednak szczegółowe ustalenie wcześniej zakresu prac firmy przeprowadzkowej, gdyż takie czynności zajmują czas. Samo zabezpieczenie wyposażenia przed uszkodzeniami podczas transportu wymaga nie lada pracy i czasu. Na szczęście dostępność szeregu akcesoriów gotowych do zabezpieczenia pozwala zrobić to profesjonalnie, skutecznie i szybko. Firmy przeprowadzkowe dysponują odpowiednimi kartonami, foliami, taśmami, piankami istyropianem.

Polecamy: Jak zorganizować przeprowadzkę bez wysiłku

Nadzór nad przeprowadzką a kosztowności

Seniorzy rzadko ufają obcym jeśli chodzi o powierzenie swojego dobytku i kosztownych rzeczy. Z tego powodu dobrze jest wspomóc seniora pomocą w dozorze. Dzięki wsparciu w koordynacji przeprowadzki senior ma szanse poczuć się pewniej i bezpieczniej. Jeżeli jest taka opcja można przeprowadzkę zrealizować podczas nieobecności seniora by mu nie przysparzać zmartwień. Np. gdy przebywa w sanatorium, czy u rodziny.

Jeśli chodzi o kosztowności należy z seniorem ustalić zasady ich transportu. Tak by nie było wątpliwości, że coś w międzyczasie zaginęło lub uległo uszkodzeniu. Dotyczy to nie tylko środków pieniężnych, biżuterii, ale również pamiątek rodzinnych, przedmiotów dużej wartości itp.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top